Konkursu „100 lat WielkoPOLSKO” rozstrzygnięty!

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Grupa Enea zorganizowała konkurs „100 lat WielkoPOLSKO”. O nagrodę prezesów Enei i Enei Operator rywalizowało blisko 100 pracowników Grupy Enea.

Poziom był bardzo wysoki i wymagał wiedzy z zakresu historii Polski od 1918 r. do teraźniejszości. Półfinał wyłonił najlepszą dziesiątkę pasjonatów historii, którzy losowo zostali podzieleni na dwa pięcioosobowe zespoły: Dmowskich i Paderewskich.

Finał konkursu „100 lat WielkoPOLSKO” rozpoczął się od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Wstępem do wielkiego finału był wykład dr. inż. Andrzeja Grzybowskiego z Politechniki Poznańskiej na temat stu lat polskiej energetyki. Gości przywitał pomysłodawca konkursu, Andrzej Kojro, prezes Enei Operator. – „Kto nie szanuje przeszłości, nie jest wart teraźniejszości i nie ma prawa na przyszłość” – to credo Józefa Piłsudskiego jest prostym drogowskazem i pokazuje, że punktem wyjścia do pokochania własnej Ojczyzny jest przede wszystkim poznanie jej historii, zrozumienie teraźniejszości, a następnie wytrwała praca o lepsze jutro – powiedział prezes Andrzej Kojro.

Uroczystość uświetnił koncert zespołu Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. Goście wysłuchali także utworów polskiej muzyki estradowej, które szczególnie zapisały się w historii i pamięci Polaków.

Wielki finał konkursu historycznego odbył się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

thumbnail_male-t75_6751.JPGthumbnail_male-t75_6618.JPGthumbnail_male-t75_6861.JPGthumbnail_male-t75_6954.JPGthumbnail_male-t75_6985.JPGthumbnail_male-t75_7007.JPGthumbnail_male-t75_6995.JPGthumbnail_t75_6637.jpg

Wstecz

Partnerzy Medialni