Nowy raport na temat inteligentnego oświetlenia

Nowe badania przeprowadzone przez ARC Advisory Group na temat rynku inteligentnych systemów oświetleniowych pokazują, że technologie te zaczynają odgrywać coraz większą rolę w zakresie implementacji systemów IoT w budynkach i miastach.

Systemy sterowania oświetleniem ewoluowały w ostatnich latach, aby odzwierciedlić zmieniające się potrzeby nowoczesnych budynków, zakładów, infrastruktury oraz miejsc rozrywki. Dzisiejsza automatyka pozwala nie tylko obniżać koszty energii, ale także zwiększać kontrolę, komfort pracowników i ich produktywność.

Rynek inteligentnych systemów oświetleniowych jest jednym z najbardziej dynamicznych sektorów z wielu powodów. Stoi za tym rewolucja LED i związane z nią niskie koszty energii, ograniczenie emisji dwutlenku węgla, tania implementacja i szybki zwrot inwestycyjny.

Rozwojowi sprzyjają postępy we wdrażaniu technologii bezprzewodowej, Big Data oraz zasadnicza wszechobecność oświetlenia. Jednak najciekawszym wnioskiem płynącym z badań ARC jest fakt, iż sieci sterowania oświetleniem przekształcają się powoli w przyszłe kanały przepływu danych IoT w inteligentnych budynkach i miastach.

 

Źródło: https://www.automatyka.pl/wiadomosci-i-komunikaty/nowy-raport-na-temat-inteligentnego-oswietlenia-136896-10?refo=eb&refa=ha744

Wstecz

Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact